Bezterminowe Karty Mieszkańca dla osób 65+

Bezterminowe Karty Mieszkańca dla osób 65+

Osobom powyżej 65. roku życia Radzymińskie Karty Mieszkańca są od listopada ubiegłego roku przedłużane bezterminowo. Przypominamy o tym fakcie na progu nowego roku kalendarzowego. Oto warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać kartę bez terminu ważności i bez konieczności sprawdzania przez urzędników uprawnień do jej posiadania, co dwa lata.

Seniorzy 65+, którzy mają kartę ważną i wydaną po 1 lipca 2019 roku, mogą zgłosić chęć jej przedłużenia poprzez telefon, mailowo lub osobiście. Nie wymagamy żadnych dodatkowych dokumentów oraz wniosków. Prosimy o kontakt telefoniczny: 22 667 68 51 lub 53 lub mailowy: rkm@radzymin.pl

Tych z Państwa, których karty –  wydane po 1 lipca 2019 roku – straciły ważność zapraszamy do Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej, do budynku B na ul. Konstytucji 3 Maja 19 (pok. 13) również po bezterminowe przedłużenie: zweryfikujemy Państwa tożsamość i przedłużymy kartę bez dotychczasowych formalności i wypełniania wniosków.

Osoby, które ukończyły 65. rok życia, a nie mają jeszcze karty – również otrzymają ją bezterminowo, jednak będą proszone o złożenie wniosku wraz dokumentem poświadczającym bycie mieszkańcem gminy Radzymin i jej podatnikiem. W tym przypadku najczęściej prosimy Państwa o przedstawienie pierwszej strony PIT-40A, który co roku przesyła emerytom Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Tekst zarządzenia: https://bit.ly/3ky0m0R